27.04-1.05.2024r. -   OSTATNIE WOLNE MIEJSCA

MAGIA TRANSYLWANII
27.04-01.05.2024 r.

 

Dzień 1
Wyjazd z Wadowic o godz. 4.00. Przejazd przez Słowację i Węgry do Rumunii. Tuż po przekroczeniu granicy odwiedzimy wielokulturowe centrum Oradei z zabytkową architekturą secesyjną. Zobaczymy m.in. imponujący słynny Pasaż Orła, Cerkiew Księżycową, teatr oraz przespacerujemy się deptakiem z licznymi pałacami w charakterystycznym stylu art nouveau. Przejazd do hotelu w okolicy Kluż Napoka, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie głównych placów siedmiogrodzkiego miasta Kluż Napoka – rumuńskiego z prawosławną cerkwią katedralną, węgierskiego z katolicką katedrą oraz saskiego z kościołem franciszkanów. W trakcie spaceru zobaczymy m.in. ciekawą zróżnicowaną architekturę od czasu baroku po współczesność oraz poznamy niezwykle skomplikowany węgiersko-rumuński charakter tego miasta. Przejazd do Kopalni Soli w Turdzie, jednej z najstarszych w Europie, tak odmiennej od znanych nam kopalni w Polsce. W jej największej komorze mieści się diabelskie koło, a na najniższym poziomie na chętnych czekają łódki, którymi można popływać po podziemnym jeziorku (dodatkowo płatne). Kolejnym punktem na trasie będzie Alba Iulia z doskonale zachowaną XVIII-wieczną twierdzą Alba Carolina – zajrzymy m.in. do Soboru Koronacyjnego (miejsca koronacji rumuńskiej pary królewskiej) oraz Katedry św. Michała (jednej z najważniejszych nekropolii władców węgierskich), w której mieści się nagrobek Izabeli Jagiellonki. Przejazd do hotelu w okolicy Sibiu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie. O poranku zwiedzimy siedmiogrodzkie Sibiu z malowniczym starym miastem – zobaczymy m.in. Most Kłamców, kościół ewangelicki, średniowieczny Pasaż Schodów oraz charakterystyczne oczy miasta. Następnie czeka nas przejazd do wioski Prejmer, w której mieście się jeden z wielu posaskich kościołów warownych, który niczym twierdza miał dać schronienie mieszkańcom wsi podczas długiego oblężenia (UNESCO). Dalej udamy się do Braszowa, gdzie w trakcie spaceru zobaczymy piękną zabytkową starówkę, Czarny Kościół, najwęższą uliczkę Strada Sforii oraz Bramę Schei. Przejazd do hotelu w okolicy Busteni u podnóża gór Bucegi, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Sinai, gdzie zwiedzimy Pałac Peleş – wspaniałą królewską letnią rezydencję, której pełne przepychu wnętrza do dziś zachwycają zwiedzających, podobnie jak i jej lokalizacja na tle górskiego krajobrazu gór Bucegi. Następnie zwiedzimy zamek w Branie, znany jako tzw. Zamek Drakuli. Niegdyś należał on do królowej Marii, która urządziła go na kształt willi górskiej (możliwość zrobienia zakupów na targowisku z pamiątkami). Ostatnim punktem tego dnia będzie wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO urokliwe stare miasto w Sighişoarze – to właśnie tutaj miał urodzić się Vlad Palownik, pierwowzór hrabiego Drakuli. Przejazd do hotelu w okolicy Targu Mures, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na granicę rumuńsko-węgierską oraz powrót przez Węgry i Słowację do Polski. Przyjazd do Wadowic w późnych godzinach wieczornych.

Koszt wycieczki:   890 zł + 175 euro / osobę
Jednoosobowy pokój: 890zł + 275 euro / osobę

Cena zawiera:
przejazd autokarem turystycznym z klimatyzacją , 4 noclegi w hotelach 3*, wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, obsługę pilota/przewodnika na całej trasie, ubezpieczenie NNW, opłaty drogowe, parkingi, obowiązkową opłatę TFG i TFP.
Cena nie zawiera: biletów wstępu ok. 55euro/os